Forum o misterijama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o misterijama

Sve misterije sveta na jednom mestu
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Neverovatne koincidencije

Ići dole 
+4
Pucko
~*MIMA*~
Anakin
Stewcha
8 posters
AutorPoruka
Stewcha
Glavni Admin
Glavni Admin
Stewcha


Muški Škorpija Broj poruka : 1467
Iskustvo u misterijama: : 2577
Agent level: : 23
Datum rođenja : 23.10.1993
Datum upisa : 29.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Srbija, Krusevac
Poso/dokolice : Svasta po nesto!
Raspoloženje : :DDD
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 2:13 am

Nekim dogadjajima se daju vrlo male verovatnoce. ali ponekad se ipak desavaju takve slucajnosti da se covek stvarno zapita da li je to samo koincidencija.
evo nekoliko događaja, koji ozbiljno prkose zakonu verovatnoce:

Petero dece Catherine, Carol, Charles, Claudia und Cecilia od Ralpha i Carolyne iz americke drzave Virginije su se rodili u visegodisnjim razmacima izmedju 1952 i 1966 svi 20.februara

5. Decembra 1664 je potonuo atlantski brod pred valonskom obalom. 81 osoba je na brodu, jedan od njih pod imenom Hugh Williams prezivljava. Jednog 5.decembra 120 godina kasnije potone brod sa 60 putnika, jedini preziveli se zove Hugh Williams. I kad 5.decembra 1860 potone jos jedan brod sa 25 putnika, jedini preziveli se ponovo zove Hugh Williams.

5.oktobra 1974 se u Worcesteru/Engleska sudare dva auta. Oba vozaca nisu povredjena. Kad su izasli iz vozila predali su jedan drugom vizit karticu. Tad su primetili da se obadvojica zovu Frederik a prezivaju Chance. "Chance" je engleska rec za "slucajnost".

Godine 1898 je izasao roman "Futility" od Morgana Robertsona. Tu je opisano kako se jedan brod u Atlantiku sudara sa jednim ledenim bregom. Autor je taj fiktivni brod nazvao "Titan". 1912 je bas u tom delu Atlantika jedan stvarni brod udario u jedan ledeni breg: poznati Titanik. I isto se desilo 1939 jednom drugom brodu pod imenom "Titanian".

U "The Narrative of Arthur Gordon Pym" autor Edgar Allan Poe opisuje kako tri mornara koja su dozivila brodolom u njihovom ocajavanju ubijaju i jedu jednog decaka iz kabinskog osoblja pod imenom Richard Parker. 50 godina kasnije su tri mornara morali stvarno odgovarati pred sudom jer su postali kanibali - nad jednim decakom pod imenom Richard Parker.

Kad su u jednoj klinici u nemackom Wurzburg dve neudate majke istog dana rodile blizance, bile su smestene u istoj sobi. U toku ragovora se saznalo da su svo cetvoro dece od istog oca. Dve majke su tako slucajno saznale za eskapade svoga partnera.

Godine 1911 su tri coveka u Velikoj Britaniji bila osudjena na srmt zbog ubistva Sir Edmunda Berrya od Greenbury Hilla. Zvali su se: Green, Berry i Hill.

Godine 1998 su tri sestre Karralee, Marranne i Jennifer McBean iz American Forka u drzavi Utah rodila istog dana bebu. Najstarija Karralee (28) je rodila u 7:18 jednog sina, zatim je sledila 27-godisnja Marrianne, na kraju je rodila 24-godisnja Jennifer koja je u 20:28 rodila kcerku.
Verovatnoca za takav dogadjaj je 1:50 miliona.

One nose isto ime, zive u istom gradu i obadve imaju 105 godina. Ali Mary Cartwright i Mary Cartwright iz britanskog Dudleya blizu Birminghama se ipak nikada nisu upoznale. Tek kad je jedan Fotograf obratio paznju na te dvije starije dame i aranzirao im je sastanak.
Nazad na vrh Ići dole
https://misterije-srbijaforu.serbianforum.info
Anakin
Senior
Senior
Anakin


Muški Broj poruka : 358
Iskustvo u misterijama: : 490
Agent level: : 3
Datum upisa : 08.06.2010
Lokacija : Tatooine
Poso/dokolice : Jedi
Raspoloženje : The force is strong in me, I can feel that!
Fan misterije : Vremenske kapije

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 9:40 pm

xaxa neverovatno
Nazad na vrh Ići dole
~*MIMA*~
Admin
Admin
~*MIMA*~


Ženski Broj poruka : 289
Iskustvo u misterijama: : 552
Agent level: : 8
Datum upisa : 02.06.2010

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 4:14 am

Uh, da bas je cudno... Very Happy
e sad, verovatno je samo slucajnost.
Nazad na vrh Ići dole
Pucko
Pomocnik Admina
Pomocnik Admina
Pucko


Muški Bik Broj poruka : 405
Iskustvo u misterijama: : 790
Agent level: : 9
Datum rođenja : 14.05.1995
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Vranje
Poso/dokolice : Brstim Komsijske Vocnjake
Raspoloženje : Puckasto...
Fan misterije : NLO, vanzemaljci

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 5:22 am

...tako ja i jedan moj drug,moj naj drug...rodjeni smo 14.maja '95.,u isto smo odeljenje,u istu klupu sedimo,obojica obozavamo dbz,obojica dobro crtamo likove iz anime(dbz),msm ja bolje al nema veze....obojica smo pametni...i sta vise da se kaze...verovatno je slucajnost...majke nam u porodiliste bile u istu sobu...neverovatno...
Nazad na vrh Ići dole
Filip Conte Ilic
V.I.P
V.I.P
Filip Conte Ilic


Muški Bik Broj poruka : 46
Iskustvo u misterijama: : 121
Agent level: : 3
Datum rođenja : 14.05.1995
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Vranje

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 5:23 am

wow
Nazad na vrh Ići dole
Filip Conte Ilic
V.I.P
V.I.P
Filip Conte Ilic


Muški Bik Broj poruka : 46
Iskustvo u misterijama: : 121
Agent level: : 3
Datum rođenja : 14.05.1995
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Vranje

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 5:26 am

pa ja sam ti be taj drugar be Aleksandre Pesicu
al stvarno brate kolko smo nekako povezani, kolko imamo toga zajednickog. samo se ja i ti smejemo na neki fazoni dok drugi ne razumeju. npr. ono kad na kraj dbz Goku kupuje SLADOLED ( DVA SLADOLEDA, DVA SLADOLEDA... xD) na Pan i kad kaze EEEEEE... HAHAHAHA
i nekako je slucajnost da se sve oko mene vrti broj 7.
broj 7 sam u dnevnik, sedmica u loto, 7 kontinenta, price sve pocinju oko 7 mora, 7 gora itd... 7 godine nesreca kad slomis staklo, snezana i 7 patuljaka, 7 ZMAJEVE KUGLE u dbz, igram prvi turnir u jednu igricu byond idobijem 7 zvezdice a jedan drugar mi samo 2, izvede me nastavnik na tablu i pita me 7 i 107 zadatak iz zbirku za prijemni ( iz srpski) i jos mnogo toga nego ne mogu sve odma da se setim.......... neverovatno
Nazad na vrh Ići dole
Stewcha
Glavni Admin
Glavni Admin
Stewcha


Muški Škorpija Broj poruka : 1467
Iskustvo u misterijama: : 2577
Agent level: : 23
Datum rođenja : 23.10.1993
Datum upisa : 29.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Srbija, Krusevac
Poso/dokolice : Svasta po nesto!
Raspoloženje : :DDD
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:03 am

haha svi ste isti
ja sam oduvek broj 7 u dnevnik a to je moj omiljeni broj
Nazad na vrh Ići dole
https://misterije-srbijaforu.serbianforum.info
Pucko
Pomocnik Admina
Pomocnik Admina
Pucko


Muški Bik Broj poruka : 405
Iskustvo u misterijama: : 790
Agent level: : 9
Datum rođenja : 14.05.1995
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Vranje
Poso/dokolice : Brstim Komsijske Vocnjake
Raspoloženje : Puckasto...
Fan misterije : NLO, vanzemaljci

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:09 am

ma ti si be opasan...xD....sad cu da ti kazem kako smo nas troica povezani,ti i fica ste sedmice u dnevnik,sedam i sedam 14+sedam zmajeve kugle=21,manje tri,osamnaest...e ja sam 18 u dnevnik....kako sam duhovit,i od duha sam bolji... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Stewcha
Glavni Admin
Glavni Admin
Stewcha


Muški Škorpija Broj poruka : 1467
Iskustvo u misterijama: : 2577
Agent level: : 23
Datum rođenja : 23.10.1993
Datum upisa : 29.05.2010
Godina : 30
Lokacija : Srbija, Krusevac
Poso/dokolice : Svasta po nesto!
Raspoloženje : :DDD
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 9:04 pm

al' ga povezao svaka ti cast
Nazad na vrh Ići dole
https://misterije-srbijaforu.serbianforum.info
Pucko
Pomocnik Admina
Pomocnik Admina
Pucko


Muški Bik Broj poruka : 405
Iskustvo u misterijama: : 790
Agent level: : 9
Datum rođenja : 14.05.1995
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 28
Lokacija : Vranje
Poso/dokolice : Brstim Komsijske Vocnjake
Raspoloženje : Puckasto...
Fan misterije : NLO, vanzemaljci

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 6:14 am

...za medalju...xD Laughing ...
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeSub Jun 26, 2010 7:00 am

Neverovatno!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimePet Jun 17, 2011 12:20 pm

Kod mene se sve vrti oko broja 8 Razz osim datuma rodjenja i broja u dnevniku xD
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimePon Jul 11, 2011 7:23 am

xD Kako to?
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimePon Jul 11, 2011 10:10 am

Skola,odeljenje,sprat,broj stana i tako x)
Nazad na vrh Ići dole
VampireWolf
Admin
Admin
VampireWolf


Ženski Broj poruka : 854
Iskustvo u misterijama: : 2115
Agent level: : 13
Datum upisa : 22.06.2010
Raspoloženje : Ma opusteno
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimePon Jul 11, 2011 11:06 pm

xD Very Happy Interesantno
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 5:48 am

Aham ^^
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 10:50 am

i tebeee sammm siiit kafanoooooo.. Very Happy hahah e ozb zanimljivo je ovo tvoje Wink
Nazad na vrh Ići dole
★ Had enough ★
Glavni Admin
Glavni Admin
★ Had enough ★


Ženski Broj poruka : 277
Iskustvo u misterijama: : 548
Agent level: : 3
Datum upisa : 16.06.2011

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 11:18 am

Za broj 8?xD
Nazad na vrh Ići dole
ms mistery
Pocetnik
Pocetnik
ms mistery


Ženski Ribe Broj poruka : 114
Iskustvo u misterijama: : 205
Agent level: : 0
Datum rođenja : 21.02.1998
Datum upisa : 02.09.2013
Godina : 26
Lokacija : beograd
Raspoloženje : ;p
Fan misterije : Sve, apsolutno sve!

Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitimePon Okt 14, 2013 3:30 am

Kod mene se vecinom sve vrti oko broja 3;3 nedelje za redom mi glava bude okrenuta ka zidu kada duh male devojcice i jos neke zene najavljuje svoj dolazak,svake 3. godine u 3 sata budim se uvece,... Ne bih da opisujem dalje,e da ,ustvari duh devojcice ima 3 godine,3 u dnevniku u osnovnoj,13 u srednjoj skoli,opet 3.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Neverovatne koincidencije Empty
PočaljiNaslov: Re: Neverovatne koincidencije   Neverovatne koincidencije Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Neverovatne koincidencije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum o misterijama :: Misterije oko nas :: Strašne i zanimljive priče-
Skoči na:  
Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions